Festival dechových orchestrů FEDO Štětí

Právě jsme se vrátily domů z Festivalu dechových orchestrů FEDO 2016, který se konal na domácí půdě ve Štětí. Hned na začátek musíme poděkovat všem našim členkám za statečnost a kapele z Vimperka za hudební doprovod.

Pro naše mažoretky festival začal již v pátek, kdy se seniorky sešly v tělocvičně a ještě pilně trénovaly svoje choreografie do pozdních hodin.

Sobotní průvod byl jako aprílové počasí. Nejdříve svítilo sluníčko a bylo 30 stupňů a poté byla průtrž mračen a déšť. Což nás neodradilo od pochodování a stálého úsměvu na tváři. Naše sličné slečny v kategorii senior se představily v námořnických kostýmech, které jim padly jako ulité a sklidily mnoho chvály a potlesků. Kadetky vystoupily v krásných žlutých šatičkách, které rozzářily celý průvod jako sluníčko.

Sobotní pozdní odpoledne jsme se přesunuly na Husovo náměstí kde kadetky vystoupily v krásných pestrobarevných tylových sukýnkách a seniorky se představily v ladných bílo – modrých kostýmech.

Finále večera se konalo v areálu věžových domů a to byl teprve nářez. Nejdříve seniorky napochodovaly v bílých kostýmech, oblečené jako baletky a kapitánkou se stal Fantom. Ano správně, seniorky se zhostily role s choreografií Fantoma opery. Hudba začala hrát a lidem se jen tajil dech a prožily si příběh lásky s našimi seniorkami. Poté holky vystoupily na společnou skladbu La bonita, kde každá rozproudila svou krev při tanci, kde se připojily i naše úžasné kadetky v červených kostýmkách zdobených kamínky.

V neděli se vystupovalo na reprodukovanou hudbu, kde i naše Queens nemohly chybět. Kadetky vystoupily se svojí miniformací a seniorky se sestavou Paso doble. Poté bylo předání pamětních listin a cen, menší děti si odnesly medaile.

Co na konec dodat ???
Prostě děkujeme všem !! Jak maminkám a tatínkům za trpělivost, fanclub, pitný režim a mnoho dalšího. Všem co pomohly s šitím kostýmů a že jich nebylo málo. A také našim mažoretkám za výborné předvedení choreografií. Naší soukromé fotografce Kamče. Největší dík patří našim skvělým trenérkám co drží náš TÝM.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>